ثار اللّـــــــــــــه و ابن ثــــــاره

یا صادقا لا یُخلف

خونِ خدا در محراب هنگام فلق ریخته بود.. گسیخته و دوتا شده بود... همه چیز از هم.. دایره ی سر دونیم.. شب و روز.. آسمان و زمین..مرزهای همه چیز پیدا بود.. پیوند آسمان ها و زمین بریده شده بود.. در ابتدای سپیده دم.. و سرخی ِ فلق ، خونِ برادر رسول خدا بود..

ارکــــــان هدایت فروریخته بود.. درمحراب..در ابتدای سپیده دم..

فلقی که با خون ِ ولی خدا آغاز شد... پیام آورصبح رزّیت های اسلام بود..و امت فاتحه ی اسلام را از فلــــــــق تا شفــــــــــق خوانده بود.. وامحمـــــــــــداه.. بر امت محمد(ص) چه رفته بود که "علی الاسلام السلام" .. خدا می داند در این فاصلــــه ی فلـــــــــق تا شفــــــــق چه بر سرمجتبی(ع) گذشته بود..

خونِ خدا ریخته بود.. در روز دهــُـــــم.. درانتهای روز و ابتدای شب.. در گودال..و صدای "أتجعل فیها" ی ملایک بلند شد.. گویی در خلقت نخستینِ آدم، این روز را می دیدند و پاسخ خود را از پروردگار داننده ی "مالا تعلمون" جست و جو می کردند.. و به "لا علم لنا" ی خود اقرار کردند و تاریخ منتظر گرفتن ثار این خون شد..

فانـــــــوس هدایت خاموش شده بود..در گودال.. درابتدای شب..

سرخی ِ شفق، خونِ پسر رسول خدا بود.. و شب مصیبت بار اسلام آغاز شد.. "والــــیل اذا عَسعس".. شبی به بلندی سال ها..شبی که اگر نبود  نُـــــــــــه ستاره ی پرفروغ اش، سیاهی اجازه قدم از قدم برداشتن نمی داد..

 

 

پایان این شب ِ بلند، صبحی است که نَفَس می کشد.."والصُـــــــــبح اذا تنفّـــَـــــــس"

/ 3 نظر / 9 بازدید
تسليم

اي كاش زودتر اين شب به صبح برسد. زودتر اين صبح طلوع كند ... مي ترسم تا طلوع دوام نياريم. هر چند نمي دونم الان هم جزو زنده گان محسوب مي شم يا نه ...

فعال ظهور

با سلام و عرض ادب خوش بحالتون که میتونین انقدر زیبا بنویسین احسنت به اون قلم و اندیشه... و امت فاتحه ی اسلام را از فلــــــــق تا شفــــــــــق خوانده بود.. وامحمـــــــــــداه.. بر امت محمد(ص) چه رفته بود که "علی الاسلام السلام" .. خدا می داند در این فاصلــــه ی فلـــــــــق تا شفــــــــق چه بر سرمجتبی(ع) گذشته بود.. اللهم عجل لولیک الفرج